Дома Топ вести Готово: Манџукиќ утре на прегледи во Милано

Готово: Манџукиќ утре на прегледи во Милано

Италијанските медиуми потврдија дека Милан постигнал комлетен договор со Марио Манџукиќ и напаѓачот утре ќе пристигне на лекарски прегледи.

Во Милан се одлучиле на овој начин да го решат прашањето со вториот напаѓач со што би го растеретиле Златан Ибрахимовиќ.

Манџукиќ е слободен агент откако го разкина договорот со катарскиот клуб и ова за него ќе биде враќање во Серија А каде со успех го носеше дресот на Јувентус.

34-годишниот напаѓач ќе потпише 6-месечен договор со „росонерите“ со опција за продолжување на уште една година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Марка“ открива: Меси донесе одлука за својата иднина!

Иднината на Лионел Меси е главна тама во спортските медиуми веќе подолго време, бидејќи не…