Дома Македонски спорт Мак ракомет Готово: Гурбиндо се сели во Динамо Букурешт

Готово: Гурбиндо се сели во Динамо Букурешт

Шпанскиот репрезентативец Едуардо Гурбиндо после само два одиграни натпревари во напушти Вардар.

Гурбино пристигна како големо засилување во Вардар, но во шпанските медиуми вчера зборуваше дека во Вардар не го дочекал проектот кој му бил претставен.

Десниот бек на Црвената фурија го одигра само двомечот со Загреб во четвртфиналето во СЕХА лигата и кариерата ќе ја продолжи во Динамо Букурешт.

Романските медиуми објавија дека Вардар за трансферот ќе добие 50.000 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…