Дома Трансфер зона Готово: Бакајоко денес пристигнува во Италија

Готово: Бакајоко денес пристигнува во Италија

Италијанските медиуми пренесуваат дека Тиму Бакајоко денес ќе пристигне во Неапол на лекарски прегледи.

Бакајоко цело лето силно се поврзуваше со враќање во Милан, но на крајот Наполи успеа да излезе како победник за неговиот потпис.

Милан наводно се откажал од негов ангажман, а Гатузо лично разговарал со Французинот и го убедил да се пресели во Наполи.

Бакајоко ќе пристигне во Наполи на едногодишна позајмица од Челзи без право на откуп, а денес треба да ги мине лекарските прегледи и да стави потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…