Дома Топ вести Готово: Адриен Рабио е играч на Барселона!

Готово: Адриен Рабио е играч на Барселона!

Сагата околу иднината на Адриен Рабио заврши – францускиот плејмејкер кариерата ќе ја продолжи во Барселона.

Откако стана јасно дека Рабио нема да го продолжи договорот со ПСЖ многу европски гиганти беа заинтересирани за неговиот потпис, но на крај Барселона ја победи конкренцијата.

Французинот се договори со каталонскиот гигант и потпиша преддоговор, па во јуни ќе пристигне на „Камп Ноу“ како слободен агент.

Рабио ќе потпише 5-годишен договор со Барселона и на „Камп Ноу“ ќе заработува 10 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Рангник: Кога ќе се јави Манчестер Јунајтед, не постои можност да се одбие

Манчестер Јунајтед денес и официјално го претстави Ралф Рангник за нов менаџер до крајот н…