Дома Македонски спорт Мак баскет Горан Главчев потпиша за Академија ФМП

Горан Главчев потпиша за Академија ФМП

Горан Главчев предвреме го заврши престојот во таборот на Работнички и потпиша договор до крајот на сезонава со екипата на Академија ФМП.

Горан Главчев до крајот на годината ќе му биде на располагање на тренерот Владимир Мирковски.

Главчев е роден во Гевгелија на 19 јуни 1993 година. Кариерата ја има започнато во екипата на Кожув со која стана вицепрвак во Купот на Македонија 2015 година. По ангажманот во Кожув и позајмицата во Радовиш, Главчев продолжува да настапува во екипата на Блокотехна со која ја освои Балканската Лига 2018/2019 и стана вицепрвак во Купот на Македонија 2019.

Оваа сезона ја започна во екипата на Работнички од каде доаѓа во екипата на Академија ФМП. Тој е и еден од малкумината во македонското првенство кој има постигнато трипл-дабл ефект против екипата на Струмица.

Пред неколку години се најде на поширокиот список на селекторот Давитков во репрезентацијата на Македонија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Кога Панчев влезе како Македонец и ги „реши“ Грците среде Атина! (ВИДЕО)

Многумина од вас сигурно ја знаат приказната за Дарко Панчев, а ние сега во недостаток на …