Дома Фудбал Германија Гол на сезоната во Бундеслигата🎥

Гол на сезоната во Бундеслигата🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лајпциг запиша висока победа на гостувањето кај Шалке со 1:6, а натпреварот сигурно долго ќе се памети по голот на Дани Олмо.

Шпанецот го постигна петтиот гол за Лајпциг, кој сигурно ќе конкурира за гол на сезоната во Бундеслигата.

Олмо од работ на шеснаесетникот испрати лоб удар, па голманот беше немоќен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…