Дома Видео Голманот на Елче се збуни кога Меси му го побара дресот 🎥

Голманот на Елче се збуни кога Меси му го побара дресот 🎥

Барселона го победи Елче со 3:0 во заостанатиот натпревар од Ла Лига.

Лионел Меси одигра уште еден одличен натпревар и постигна два гола. После натпреварот тој својот дрес го подари на голманот Едгар Бадија.

Во таа ситуација и Меси го побара неговиот дрес, а тогаш голманот на Елче изгледаше како малку да се збуни. Очигледно не очекуваше дека Аргентинецот ќе сака да го има неговиот дрес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…