Дома Видео Голманот на Вестерло го прими најкомичниот гол сезонава 🎥

Голманот на Вестерло го прими најкомичниот гол сезонава 🎥

Вестерло вчера победи Мускрон со 4:3 во натпреварот во кој два гола постигна и македонскиот фудбалер Ердон Даци.

Овој натпревар се најде во центарот на вниманието и поради комичниот автогол кој си го постигна голманот на Вестерло, Јесен во 10. минута од натпреварот. Јенсен имаше среќа што неговите соиграчи предводени од Даци во продолжение го свртија натпреварот во своја корист.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голманот на Квинс Парк Ренџерс постигна гол против Сандерленд 🎥

На вчерашните натпревари во Чемпионшип видовме еден интересен момент кој вреди да се обеле…