Дома Фудбал Репрезентации Голем „удар“ за Италија пред баражот против Шведска

Голем „удар“ за Италија пред баражот против Шведска

0
ventura

Селекцијата на Италија пред двомечот со репрезентацијата на Шведска во рамките од баражот за Светското првенство Русија ќе се соочи со големи проблеми.

Италијаните не успеаа да стигнат до првото место на табелата во својата група, па место за Мундијалот ќе мораат да бараат преку баражот.

Таму за противник ја добија репрезентацијата на Шведска, а селекторот на „аѕурите“ Џан Пјеро Вентура доби лоши вести пред овој натпревар кој на програмата е веќе утре.

Имено, тој нема да може да смета на повратникот во репрезентацијата Симоне Заза кој игра во фантастична форма во шпанската Примера оваа сезона.

Заза беше прогласен за најдобар играч во шпанското првенство за месец септември и тој е еден од најдобрите стрелци на лигата со девет постигнати погодоци.

Тој на тренингот на репрезентацијата се пожали на болки во коленото, а тестовите покажаа дека нема да биде во состојба да и помогне на репрезентацијата за натпреварот против Шведска.

zaza

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Репрезентации

Проверете

По цела деценија, во Шведска повеќе епитетот НАЈДОБАР не го носи Златан Ибрахимовиќ

Се прости од репрезентацијата, а се прости и од наградата која полна деценија љубоморно ја…