Дома Фудбал Англија Голем потег од Кејн: Ќе им се одолжи на американските фанови кои патуваа 31 час

Голем потег од Кејн: Ќе им се одолжи на американските фанови кои патуваа 31 час

Американски фанови патуваа до Барнли за да го гледаат натпреварот на Тотенехм, но тој дуел викендов беше одложен поради големи снежни врнежи.

Брачната двојка од САД патуваше повеќе од 31 час до Велика Британија, прво со авион, па со воз за да стигнат до Барнли. Харик Кејн сега направи капитенски потег и ги повика на домашен натпревар на Тотенхем.

„За вашата посветеност, сакам да надоместам за одложувањето на натпреварот. Сакам да ве поканам на домашен натпревар на Тотенхем како мои гости следниот пат кога ќе бидете во Лондон“, порача Кејн на американските фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…