Дома Фудбал Италија Големо понижување: Балотели избркан од тренинг базата на Бреша (видео)

Големо понижување: Балотели избркан од тренинг базата на Бреша (видео)

Марио Балотели ја заврши својата авантура во Бреша, а денес го доживеа најголемото понижување во кариерата.

Балотели повеќе пати ги прекрши правилата на клубот, не се појавуваше на тренинг и поради тоа првиот човек на Бреша, Масимо Челино му приреди големо „изненадување“.

Балотели во текот на вчерашниот ден се обиде да влезе во тренинг центарот, сепак обезбедувањето не го пушти. 

Откако беше избркан од влезот Балотели им се обратил на присутните новинари: „Сега пишувајте дека не сакам да тренирам“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Николов дел од историската победа над Реал, ПСЖ го доби дербито со Сити🎥

Шериф Тираспол на Бобан Николов го приреди најголемото изненадување во поновата историја н…