Дома Видео Големо безобразие: Вакво крадење време немате видено (видео)

Големо безобразие: Вакво крадење време немате видено (видео)

„Крадењето“ време е многу важжен сегмент во модерниот фудбал и честа појава, но понекогаш тоа ги поминува сите граници.

Фудбалерите на јужноафриканскиот Мамелоди тоа го направија на безобразен начин.

Видете како „украдоа“ цели две минути за еден корнер!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Фудбалските ѕвезди против Ковид-19 (ВИДЕО)

Tимот на „442oons“ во овие тешки денови во свој стил направија анимирано видео кое сликови…