Дома Трансфер зона Големото промашување на Интер се сели во Премиер лигата

Големото промашување на Интер се сели во Премиер лигата

0

Аглиските медиуми пренесуваат дека Вест Хем покажува сериозен интерес за напаѓачот на Интер, Габриел Барбоса.

Габигол воопшто не се снајде во дресот на Интер и моментално настапува на позајмица во Сантос каде на 49 меча постигна 24 гола.

Неговата позајмива завршува во декември кога Бразилецот треба да се врати во Интер, но јасно е дека за него нема место на „Џузепе Меаца“.

Англиските медиуми тврдат дека од јануари би можел да се пресели во Премиер лигата каде интерес за него покажуваат Евертон, Кристал Палас, но најконкретен е интересот на Вест Хем.

Интер за неговиот потпис пред две години плати 30 милиони евра, но е спремен да го продаде за половина ова оваа сума.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aдеми во Динамо за соиграч го добива фудбалерот кој беше „жртва“ на еден од најголемите скандали?

Динамо Загреб пред сензационален трансфер. Во фудбалскиот свет Динамо Загреб е познат како…