Дома Трансфер зона Големата желба на Артета пред трансфер во Јувентус

Големата желба на Артета пред трансфер во Јувентус

Даглас Луиз најверојатно во наредните денови ќе биде потврден како нов фудбалер на Јувентс.

Бразилецот веќе ги договори личните услови со Јувентус и преостанува само да се постигне договор помеѓу Јувентус и Астон Вила.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Луиз договорил четиригодишен договор според кој ќе заработува 5 милиони евра годишно.

Вила не би требало да прави проблеми и се очекува во премиерлигашот да се преселат Вестон Мекени и Илинг Жуниор, а Јувентус ќе плати и 18 милиони евра.

Медиумите пренесуваат дека последна пречка е личниот договор на двајцата фудбалери со Астон Вила.

Инаку, Даглас Луиз претходно многу се поврзуваше со Арсенал и беше голема желба на Микел Артета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Шок за навивачите на Барселона: Капитенот го изгубил трпението и заминува!?

Капитенот на Барселона, Серхи Роберто повеќе не сака да ја чека Барселона и одлучил да го …