Дома Останати Кошарка „Гробари“ ефорично ги пречекаа хрватските легенди Кукоч и Раџа🎥

„Гробари“ ефорично ги пречекаа хрватските легенди Кукоч и Раџа🎥

Легендарниот кошаркарски тандем, Тони Кукоч и Дино Раџа се специјални гости на Партизан на мечот од Евролигата против Олимпијакос.

Двајцата беа еуфорично поздравени од над 20 илјади навивачи на Партизан, кои покажаа дека спортот нема граници и дека ги почитуваат хрватските легенди.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Причината поради која Кукоч и Раџа се во Белград е премиерата на документарецот посветен на кариерата на Тони кој се вика „Магична седмица“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Надал после две години победи на земја

Рафаел Надал денеска го одигра својот прв натпревар по пауза од 103 дена и запиша лесна по…