Дома Фудбал Англија Гигс за трансферот на Санчез: Јунајтед повторно добива „готова“ супер ѕвезда

Гигс за трансферот на Санчез: Јунајтед повторно добива „готова“ супер ѕвезда

gigs

Помеѓу оние кои го коментираа трансферот на Алексис Санчез беше и легендата на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс.

Според ветеранот кој долги години го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез придонесол за Јунајтед уште пред да заигра за овој клуб.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


„Овој трансфер е сличен на оној на Робин Ван Перси, Јунајтед добива готова суперѕвезда, а тоа ќе придонесе за зголемување на конкуренцијата и дополнителен мотив за Ентони Марсијал. Ќе видиме како Мурињо ќе го формира тимот, но сигурно дека има одлични опции“, изјаби Гигс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…