Дома Трансфер зона Гигантите се „тепаат“ за потписот на овој напаѓач

Гигантите се „тепаат“ за потписот на овој напаѓач


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Напаѓачот на Лил, Џонатан Дејвид игра фантастична сезона и е на мета на многу европски гиганти.

22-годишниот напаѓач е голема желба на Барселона, Милан, Интер, Арсенал и Ливерпул, па на лето сигурно ќе биде еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот.

Лил има финансиски проблеми и одлучи да гостави напаѓачот на продажба, а за неговата слобода бара 50 милиони евра.

Неговиот агент, Ник Мавромарас најави дека ја игра последната сезона во Лил, па многу европски гиганти веќе ја започнаа трката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Два европски гиганти го сакаат Грујиќ

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Српскиот репрезентативец Мар…