Дома Фудбал Репрезентации Германија европски шампион за играчи до 21 година 🎥

Германија европски шампион за играчи до 21 година 🎥

Младата репрезентација на Германија вчера стана европски шампион до 21 година.

Селекцијата на Германија во финалето играше против Португалија и на крајот го доби мечот со 1:0. Финалето беше играно во Стоижице, Љубљана, а на крајот беше решеное со голот на Лукас Мнеча во 49. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…