Дома Трансфер зона Германец ќе го замени Солскјер во Манчестер Јунајтед?

Германец ќе го замени Солскјер во Манчестер Јунајтед?

Oле Гунар Солскјер е пред отказ во Манчестер Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ играат очаен фудбал и тешко е да се верува дека Норвежанецот ќе остане до крајот на својот тригодишен договор на „Олд Трафорд“ кој го потпиша во март овој месец.

„Daily Mail“ пишува дека во Јунајтед активно работаат на замена на Солскјер, а таа би требала да биде од Бундеслигата. Официјални контаки се уште нема, а најголема желба е Жулијан Нагелсман.

Овој млад германски стратег во моментов работи во Лајпциг, а во минатото имаше одлични резултати со Хофенхајм.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ГОТОВО: Интер и Тотенхем се договорија, Ериксен утре во Милано

Интер и Тотенхем конечно постигнаа договор за трансфер на Кристиан Ериксен, пренесуваат си…