Дома Трансфер зона Гери Кејхил го одби Јувентус – останува во Челзи

Гери Кејхил го одби Јувентус – останува во Челзи

Дефанзивецот на Челзи, Гери Кејхил ја одби понудата на Јувентус и реши да остане на „Стенфорд Бриџ“, пренесува „Скај Спорт“.

„Старата дама“ заедно со Фулам и Монако покажаа силен интерес за 33-годишниот дефанзивец, но Кејхил проценил дека за него е најдобро да остане во Челзи и да се бори за место во тимот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кејхил е во Челзи од 2012 година, но оваа сезона го загуби местото во стартниот тим и воопшто не добива шанса кај Сари.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, па тој одлучи да си замине на лето како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…