Дома Трансфер зона Герет Бејл утре пристигнува во Лондон!

Герет Бејл утре пристигнува во Лондон!

Герет Бејл е нов играч на Тотенхем!

Велшанецот утре ќе допатува во Лондон на лекарски прегледи и ќе потпише договор со Спарсите до крајот на сезона. Во Тотенхем се враќа како позајмен фудбалер.

Во овој момент се договораат последните детали околу неговата плата. Се би требало да се заврши брзо и Бејл после седум години повторно ќе облече дресот на Спарси.

Покрај него утре во Лондон би требало да се појави и Серхио Регулеион. Него Тотенхем го купи од Реал за 30 милиони евра и тој ќе го засили дефанзивниот ред на екипата на Жозе Мурињо.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ѕвездата од Серија А се сели кај Алиоски

Ѕвездата на Удинезе и аргентински репрезентативец, Родриго де Паул е блиску до трансфер во…