Дома Фудбал Генијално: Виљареал го претстави Казорла со – магија! (видео)

Генијално: Виљареал го претстави Казорла со – магија! (видео)

0

Санти Казорла успеа! Како и што најавивме неодамна, Шпанецот успеа да се избори за нов договор со тимот на Виљареал.

Казорла помина низ навистина тешки години поради тешката повреда, под знак прашалник беше доведена и неговата комплетна кариера, но не се откажа и се врати на терените.

Ова лето тој доби прилика да се проба во тимот на „жолтата подморница“, а на крајот се избори за договор, а Виљареал го претстави на генијален и оригинален начин со – магија!

Секако, се работи за илузија, но изгледа неверојатно!


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Спалети го објасни бизарното исклучување во финишот (ВИДЕО)

Tимот на Интер во вчерашниот натпревар против Сампдорија успеа да стигне до важни три бода…