Дома Фудбал Англија Гвардиола: Сега ќе се фокусираме на Премиер лигата!

Гвардиола: Сега ќе се фокусираме на Премиер лигата!

Манчестер Сити ја оствари првичната цел оваа сезона и се пласира во четвртфиналето од Лигата на шампиони, а Пеп Гвардиола изјави дека сега ќе се насочи исклучиво на првенството.

„Се пласиравме понатаму и тоа е најважно. Големо браво за сите фудбалери за севкупната презентација досега. Во моментов имаме во џеб пласман до февруари, па сега може да се фокусираме на настапот само во една насока -Премиер лигата“, рече Пеп Гвардиола.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Заостанувавме во резултатот, но за среќа успеавме да израмниме уште во првото полувреме. Во вторите 45 минути не се претставивме добро, но црвениот картон на Фернандињо ги промени работите. Клубот и овие играчи се толку нови за Европа, па со натпревари како овој стануваме подобри. Ние треба да играме во Лигата на Шампионите, исто како и во Англија. Понекогаш си веруваме, друг пат не, но најважно е дека продолжуваме напред“, додаде Шпанецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бум од Островот: Англичаните откриваат кога Гвардиола ќе замине од Манчестер Сити!?

Пеп Гвардиола (53) го предводеше Манчестер Сити до уште една шампионска титула, шеста за к…