Дома Фудбал Англија Гвардиола откри како ги мотивира фудбалерите

Гвардиола откри како ги мотивира фудбалерите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола откри како ги мотивира своите фудбалери да не се опуштаат и покрај серијата на победи.

„Немаме право да се отпуштиме ниту секунда. Целта пред Сити е секогаш да постигне повеќе. Нема значење какви резултати имаме и што сме освоиле – секогаш треба да бараме повеќе“.

„Кога ќе почуствувам дека некој фудбалер или фудбалери мислат дека работата е веќе завршена, тие го губат правото да играат. Во врска со тоа секогаш се потпирам на интуицијата“, изјави Гвардиола.

Манчестер Сити е во серија од 20 последователни победи, а денес ќе игра против Вулверхемптон во рамките на 27-то коло од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…