Дома Трансфер зона Гвардиола откри дека бара дефанзивец!

Гвардиола откри дека бара дефанзивец!

0

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола откри дека клубот е во потрага по засилување за одбраната ова лето.

„Граѓаните“ го купија Родри од Атлетико Мадрид за 70 милиони евра, но во целина не се многу активни на трансфер пазарот.

Гвардиола откри дека клубот е во потрага по централен дефанзивец, кој ќе биде замена за Винсент Компани.

„Постои варијанта да доведеме дефанзивец, но не знам дали е возможно. Ако не донесеме ќе работам со тројца цебтрални дефанзивци“, изјави Гвардиола.

„Многу сум среќен со тимот кој го имам на располагање. Не знам што ќе се случи до крајот на преодниот рок. Не знам дали некој ќе замине, и дали некој ќе пристигне“, додаде каталонскиот стратег.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Нејмар е главна тема, Милан носи големо засилување

Влегуваме во последната недела од преодниот рок, а нашата редакција навремено ве известува…