Дома Фудбал Англија Гвардиола: Играчите не се гладни за трофеи, исто беше и во Барселона…

Гвардиола: Играчите не се гладни за трофеи, исто беше и во Барселона…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пеп Гвардиола веќе седум години го тренира Манчестер сити, но медиумите во изминатиот период шпекулираат дека наскоро ќе го напушти англискиот шампион.

Гвардиола во моментов ја губи битката за титулата, зашто Арсенал има пет бодови повеќе, но и еден меч помалку од „граѓаните“.

„Ги разбирам своите играчи. Не се гладни за трофеи. Поминував низ сличен период и како играч и тренер на Барселона.

По четири титули по ред не бев доволно гладен. Истата ситуација е и во Сити, но јас сум тука да ги поправам работите. Ако не се случи тоа, тогаш ќе заминам.

Ќе се вратам во Барселона, ми недостигаат 25 степени, 11 месеци во годината. Ми недостига храната и морето“, вели Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…