Дома Фудбал Англија Гвардиола застана во одбрана на Агуеро

Гвардиола застана во одбрана на Агуеро

Менаџерот на Манчесер Сити, Пеп Гвардиола, застана во одбрана на својот напаѓач Кун Агуеро после дербито со Арсенал.

Аргентинецот е мета на критики поради „близок конктакт“ со линиската судијка за време на дербито со Арсенал.

Агуеро во еден момент ја фати за рамото Сиан Мејси Елис откако таа досуди во полза на тимот на Арсенал.

„Ќе ве замолам барајте сензација во други епизоди, но не и во оваа. Кун е најдобрата личност што сум ја сретнал во мојот живот“, изјави Гвардиола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

За историја: Не направија ниту еден фаул цел натпревар!

Наградата за фер-плеј дефинитивно им припаѓа на фудбалерите на Дундалк. Арсенал вчера на „…