Дома Фудбал Англија Гвардиола единствениот напаѓач го остави на клупа, повторно ќе игра со лажна деветка

Гвардиола единствениот напаѓач го остави на клупа, повторно ќе игра со лажна деветка

Манчестер Сити од 19 часот го пречекува Брајтон во натпревар од 18. коло во англиската Премиер лига.

Познато е дека Пеп Гвардиола има проблеми со напаѓачите. Агуеро е во изолација, а Жесус му е единствениот напаѓач на располагање.

Сепак, Бразилецот не доби шанса од првата минута против Брајтон. Пеп одлучи повторно да игра со лажна деветка и веројатно тоа ќе биде Де Брујне.

Исто така, на клупата остана и Рахим Стерлинг, што е мало изненадување.

Составот на Манчестер Сити:
Едерсон, Кансело, Стоунс, Диас, Зинченко, Ѓундоган, Родри, Силва, Фоден, Марез и Де Брујне.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Клоп му пратил порака на Ловрен: Ни недостасуваш!

Хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен го напушти „Енфилд“ минатото лето и се пресел…