Дома Фудбал Англија Гвардиола го брани Потер: Во првата сезона треба време, во Барса јас имав резултат, но го имав Меси

Гвардиола го брани Потер: Во првата сезона треба време, во Барса јас имав резултат, но го имав Меси


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер сити со 4-0 го декласира Челси во Купот и така му нанесе уште еден пораз во краток период, откако претходно и во Премиерлигата беше подобар со 1-0.

Грем Потер не ги оправда очекувањата по неговото доаѓање и Челзи изгледа ужасно на теренот, но Гвардиола смета дека газдата Тод Боели треба да му даде повеќе време.

„Му треба време. Би му кажал на газдата на Челзи да му даде време на Боели. На сите ни треба време, посебно во првата сезона. Јас во Барселона имав резултат, но го имав и Меси кој ми олеснуваше“, кажа Гвардиола.

Челзи потроши 350 милиони евра по доаѓањето на Боели, но во моментов не изгледа ниту на просечен клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…