Дома Фудбал Англија Гвардиола бесен и разочаран, поради сојзуот остана без планираното засилување

Гвардиола бесен и разочаран, поради сојзуот остана без планираното засилување

0
guardiola

Манчестер Сити оваа сезона купи само еден играч кој може да се смета како аквизиција за првиот тим на „граѓаните“, во прашање е Ријад Марез.

Пеп Гвардиола не успеа да го доведе Бразилецот, Даглас Луиз.

Талентираниот играч за врска практично е играч на Манчестер Сити кој беше на позајмица во Гирона и остави сосема добар впечаток.

И токму кога се мислеше дека 20 годишниот фудбалер ќе добие прилика да дебитира во Премиер лигата се појави фудбалскиот сојуз на Англија.


Следете го Sportski.mk и на


Луиз не доби работна дозвола, а Пеп Гвардиола беше бесен.

„Селекторот на Бразил и јас знаеме многу подобро од луѓето кои ја донесоа таквата луѓе. Тие луѓе никогаш не го виделе како игра и како тренира. Многу сум разочаран поради оваа одлука“, изјави Шпанецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лион можеше до водство, но тука беше Тер Штеген да направи чудо! (ВИДЕО)

Тер Штеген брани во фантастична форма, а тоа го покажа и во вечерашниот натпревар помеѓу Б…