Дома Македонски спорт Мак фудбал Гачевски славеше со Комити, а потоа ја „пецна“ Шкендија (фото)

Гачевски славеше со Комити, а потоа ја „пецна“ Шкендија (фото)

Во дербито на колото Вардар и Шкендија денес ги поделија бодовите одигрувајќи 2:2.

На Арената „Тодор Просеки“ гледавме супер фудбал и на крајот ремито изгледа како најреален резултат. Со тоа Вардар стана есенски шампион со цели 8 бода предност пред Шкендија.

После натпреварот голманот на Вардар, Филип Гачевски се качи на трибината кај Комити и со факел во рака ја прослави есенската титула. Притоа со статус на социјалните мрежи ја „пецна“ Шкендија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар сезонава ќе води тешка битка, Борец со три бода си замина од Скопје

Борец за првпат во својата историја го победи Вардар среде Скопје. Никола Радовиќ го отвор…