Дома Македонски спорт Мак фудбал Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Гачевски по жалбите на Шкендија: Ние какви неправди доживеавме во Тетово, па никому ништо – засрамете се!

Во неделата се одигра дербито помеѓу Вардар и Шкендија кое на крајот заврши без победник (2:2).

Со тоа реми Вардар со осум бода предност ја освои есенската титулата. По натпреварот во текот на вчерашниот ден од Шкендија се жалеа дека судиите на тој натпревар ги оштетиле, а судеа најдобрите судии во македонскиот фудбал.

Шкендија се жалеше на пет ситуаци, а потоа се огласи голманот на Вардар, Филип Гачевски:

„Хаха, па вие сте најголем срам!!! Ние какви неправди доживеавме во Тетово па никому ништо…Не дигајте галама без потреба !!! Плачете малку ајде !!! Не пишувајте глупости – засрамете се !!!“, гласи Фејсбук статусот на голманот на Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Вардар сезонава ќе води тешка битка, Борец со три бода си замина од Скопје

Борец за првпат во својата историја го победи Вардар среде Скопје. Никола Радовиќ го отвор…