Дома Фудбал Италија Галијани позитивен на коронавирус

Галијани позитивен на коронавирус

Aдријано Галијани, 76 годишниот директор на второлигашот Монца е заразен со коронавирус.

Според информациите кои клубот ги објави во јавност, Галијани е асимптоматичен и се наоѓа во карантин во неговиот дом.

Во последно време тој немал контакт со играчите на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…