Дома Трансфер зона „Газета“: Остануваат само детали, Хакими ќе биде нов играч на ПСЖ

„Газета“: Остануваат само детали, Хакими ќе биде нов играч на ПСЖ

Денешното издание на „Газета Дело Спорт“ пренесува дека повеќе нема дилеми и дека Ашраф Хакими ќе биде првото засилување за ПСЖ.

Овој трансфер се најавува веќе подолго време, а сега изгледа е се завршување. Според информациите Хакими ги договорил неговите лични услови и сите детали, а сега останувало уште клубовите да договорат дел од формалностите. Во Париз Хакими би заработувал осум милиони евра по сезона.

Сумата за која се очекува да биде постигнат договор наводно ќе биде помеѓу 60 и 70 милиони евра. Детали во тој дел не се откриваат, но сигурно би имало и клазули за одредени бонуси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталон…