Дома Трансфер зона Газдата на Лидс објасни како Барселона го „украла“ Рафиња од „пред носот“ на Челзи

Газдата на Лидс објасни како Барселона го „украла“ Рафиња од „пред носот“ на Челзи

Челзи летово имаше скоро договорен трансфер на Бразилецот, Рафиња, но на крајот Барселона во последен момент влезе во офанзива за неговиот потпис и го доведе.

Газдата на Лидс, Андреа Радрицани сега објасни како пропаднал трансферот на Рафиња во редовите на „сините“.

„Зделката за мене беше завршена, кога јас ќе дадам збор не го погазувам. Ми беше срам да го побарам Тод Боли (сопственикот на Челзи) и да му кажам дека работата се променила. Со Челзи имавме договор затоа што играчот сакаше да замине и ги разгледуваше понудите од Премиер лигата“.

„Челзи беше дестинација која ја преферираше. Но кога се појави Барселона работите се промениај, тој ги чекаше додека тие не најдоа решение“, изјави Радрицани.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Икарди поради Ванда не може да најде нов клуб?

Mауро Икарди нема баш некое лето кое ќе го памети. Аргентинскиот репрезентативец е „вишок“…