Дома Македонски спорт Мак фудбал Вчера во Чаир беше постигнат ЕВРОГОЛ! 🎥

Вчера во Чаир беше постигнат ЕВРОГОЛ! 🎥

Вчера во рамките од македонската прва лига својот натпревар го одиграа Шкупи и Ренова, на крајот тој заврши со победа на домаќините од 4:3.

Еден од тие седум голови беше навистина спектакуларен. Фудбалерот на Ренова, Аребер Шала испрати вистинска бомба во финишот од полувремето. Чуварот на мрежата на чаирчани немаше никакви шанси и само со поглед ја проследи топката како влегува во аголот од неговиот гол.

Со овој гол Шала сигурно ќе влезе во најтесна конкуренција за гол на сезоната во ПМФЛ, иако се уште е само почеток на сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ЛШ: Баерн убедлив, Ливерпул тешко до победа, Лукаку за реми на Интер, Сити сигурен, супер Аталанта! 🎥

Вечерва се комплетираа натпреварите од првото коло во Лигата на шампионите. Во натпреварот…