Дома Трансфер зона Вулвс конечно го потврди трансферот на Диего Коста

Вулвс конечно го потврди трансферот на Диего Коста

Долго време се најавуваше, а сега конечно Вулвс го потврди трансферот на Диего Коста.


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Коста во редовите Вулвс пристигнува како слободен играч, па затоа „волците“ имаа можност да го доведат и надвор од преодниот рок.

„Можеме да потврдиме дека го обезбедивме потписот на искусниот напаѓач Диего Коста со договор до крајот на оваа сезона“.

Вулвс го претстави Коста со моќно видео како напаѓачот држи три волци на синџири. Во Вулвс пристигнува како замена за новото засилување Саша Калајџиќ кој веднаш се повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Фабрицио Романо ја открива клучната точка на понудата од Саудиска Арабија до Роналдо

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Португалскиот ре…