Дома Трансфер зона Во Париз пристигнува замена за Мбапе од 120 милиони

Во Париз пристигнува замена за Мбапе од 120 милиони

ПСЖ веќе ја започна потрагата по замена за Килијан Мбапе, кој на крајот на сезоната ќе го напушти клубот како слободен агент.

На радарот на „светците“ се неколку големи ѕвезди, а прв на листата желби е голгетерот на Наполи, Виктор Осимен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Осимен сигурно ќе го напушти Наполи на крајот на сезоната и најави дека сака нов предизвик, а после лошата сезона и италијанскиот клуб е спремен да го продаде.

Наполи за слободата на Осимен бара 120 милиони евра, сума која ПСЖ е спремен да ја плати, но треба да ја победи конкуренцијата од Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…