Дома Фудбал Лига на шампиони Во Милано после шест години ќе се играат натпревари од нокаут фазата во ЛШ

Во Милано после шест години ќе се играат натпревари од нокаут фазата во ЛШ

На култниот „Сан Сиро“ или „Џузепе Меаца“ после шест години ќе се играат натпревари од нокаут фазата во Лигата на шампионите.

Ниту Интер, ниту Милан шест години не се дел од топ 16 во Европа, а оваа година на овој стадион конечно ќе се играат натпревари од оваа фаза во натпреварувањето и тоа благодарение на Аталанта.

Аталанта денес го искористи поразот на Динамо од Манчестер Сити, триумфираше и така се пласираше во нокаут фазата.

Своите натпревари Аталанта ги игра во Милано поради реконструкцијата на нивниот стадион во Бергамо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…