Дома Трансфер зона Во Лидс се сериозни: Алиоски за соиграч наскоро добива играч на Реал Мадрид

Во Лидс се сериозни: Алиоски за соиграч наскоро добива играч на Реал Мадрид

0
kasilla

Tимот на Лидс оваа сезона го игра веројатно најдобриот фудбал во изминатите десетина години и изгледа дека се на чекор конечно да се вратат во Премиер лигата.

Лидс некогаш беше клуб кој редовно играше во Лигата на шампионите, но после испаѓањето од Премиер лигата не успеаа да се вратат во елитниот ранг. Меѓутоа оваа сезона Лидс каде што настапува и македонскиот репрезентативец, Алиоски игра одлично.

Марсело Биелса оформи одлична група на играчи кој засега сигурно чекори кон враќање во Премиер лигата.

Сега на Островот се шпекулира дека клубот сака дополнително да се засили за да го обезбеди првото место во Чемпионшип.

Едно од потенцијалните засилувања би можело да пристигне од Реал Мадрид. Според дел од медиумите резервниот голман на Реал Мадрид, Кико Касиља се договорил со англискиот клуб.

Овој 32 годишник не се наигра откако во летото 2015 година пристигна од Еспањол и скоро сигурно ќе го промени клубот во јануари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Навивачите го натераа Конте да се премисли: Наинголан добива шанса во Интер

Фудбалерите на Интер поголемиот дел од припремите за новата сезона ќе ги одработат во дале…