Дома Македонски спорт Мак фудбал Во дербито на тиквешијата играчот на домаќините како да се претвори во „Меси“ (ВИДЕО)

Во дербито на тиквешијата играчот на домаќините како да се претвори во „Меси“ (ВИДЕО)

0

Овој викенд македонската фудбалска јавност беше воодушевена од сликите од натпреварот од натпреварот од втората македонска лига помеѓу Тиквеш и Вардар Неготино.

Како ретко кога во нашава земја (и кога е прволигашкиот фудбал во прашање) трибините беа полни, а навивачите создаваа одлична атмосфера.


Следете го Sportski.mk и на


На овој натпревар се постигна и еден одличен погодок во режија на Андреј Лазаров кој доби топка надвор од шеснаесетникот и со еден мајсторски соло продор успеа да ја погоди мрежата на гостинскиот голман.

Андреј Лазаров е фудбалер кој има само 19 години и очигледно има голем потенцијал.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Oдредени точните датуми за полуфиналните натпревари во Лигата на шампионите

Вчера се доби разврската од четвртфиналните натпревари во Лигата на шампионите. Ајакс прир…