Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Во Германија уште се пишува за бламажата на СП: Играчите цела вечер играле сони и пушеле луле!?

Во Германија уште се пишува за бламажата на СП: Играчите цела вечер играле сони и пушеле луле!?

germany

Селекцијата на Германија на Мундијалот кој се одржа ова лето доживеа вистински дебакл, како што е познато Германците не успеаа да ја поминат групната фаза и завршија како последни во својата група.

Денес кога Јоаким Лев го објави првиот список на повикани фудбалери после бламажата на Мундијалот, „Билд“ пренесува ексклузива за тоа што се случува во германските кампови на припремите, а потоа и на самиот Мундијал.

Најчитаниот германски весник порачува дека Лев требало да проверив што репрезентативците носат со себе на репрезентативните собири.

Антонио Рудигер на Светското првенство со себе си носел луле. Познато е дека Лев дозволува една или две цигари, но прашање е како би реагирал во таква ситуација.

Јулијан Дракслер пак не се одвојувал од игањето сони, во кое учествувале и голем дел од останатите репрезентативци.

Во статијата на реномираниот германски медиум се наведува и дека во сојузот се обиделе проблемот да го решат со исклучување на интернетот во хотелот, но ниту тоа не помогнало.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Oд Шкупи демантираат: Сакаат да се тестираат ама во друга болница!

Денес од страна на Синдикатот на фудбалери во Македонија беше објавено дека тимот на Шкупи…