Дома Трансфер зона Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот шампион му беше потребен квалитетен дефанзивец кој знае да ја исконтролира играта и кој би ги проширил одбранбените позиции.

Досега Дајер собра пет настапи во Бундеслигата и одигра 319 минути, меѓутоа како што стојат работите германскиот гигант нема да го откупи неговиот договор на крајот од сезоната.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Имено, Баерн во низата тестирање утврдил дека Дајер не поседува доволна брзина за играње во Бундеслигата. Во Минхен сега е „отпишан“, па на лето ќе биде слободен играч бидејќи му истекува договорот со Тотенхем.

Дајер наводно потфрлил и на физичките тестови во Баерн, „Билд“ најавува дека до крајот на сезоната нема да добие прилика да се докаже покрај Дајот Упамекано, Де Лихт и Ким.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукаку спремен да каже ДА на понудата од Саудиска Арабија

Ромелу Лукаку оваа сезона игра во Рома како позајмен фудбалер од Челзи, но неговата иднина…