Дома Топ вести Во Англија сигурни: Лукаку прави трансфер на годината!

Во Англија сигурни: Лукаку прави трансфер на годината!

Францускиот шампион ПСЖ, припрема „бомба“ во јануарскиот преоден рок и ќе се обиде да го донесе напаѓачот на Евертон, Ромелу Лукаку, пренесуваат англиските медиуми.

ПСЖ очајнички бара напаѓач бидејќи е јасно дека по заминувањето на Златан Ибрахимовиќ, Единсон Кавани, не може сам да го носи нападот.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Информациите од Англија говорат дека ПСЖ, уште во јануари, ќе се обиде да го реализира трансферот на Лукаку и дека за него „светците“ се спремни да платат 70 милиони евра.

Лукаку изјави дека нема преговори помеѓу двата клуба, но дека постои интерес на ПСЖ за неговите услуги.

„Мојот менаџер ништо не ми кажал. Сеуште немаме добиено потврда „црно на бело“, но јас лично многу го почитувам ПСЖ. Долг е патот до трансферот, но знам дека постои интерес на неколку екипи“, изјави Лукаку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал го „краде“ Зиркзе пред носот на италијанските гиганти

Арсенал покажува сериозен интерес за ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, пренесиваат медиуми…