Дома Видео Вознемирувачко видео: Фудбалер загина по удар од гром 🎥

Вознемирувачко видео: Фудбалер загина по удар од гром 🎥

Голема трагедија се случи во Индонезија каде што за време на еден натпревар помеѓу локалните кипи Бандунг и Субанг фудбалер загина по удар на гром.

34-годишниот фудбалер Септиан Рахарја загинал набрзо по ударот, а од силината на ударот уште негови двајца соиграчи се здобиле со повреди. Информациите од медиумите се дека Рахарја давал знаци на живот, меѓутоа починал откако бил пренесен во болница.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Инаку во Индонезија ова е вторпат да удри гром, претходно тоа се случи на млад фудбалер од Источна Јава на екипи до 13 години. Тогаш младиот фудбалер успеа да го преживее ударот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …