Дома Македонски спорт Мак фудбал ВМФЛ – ИСТОК: Пеле го реши дербито во Струмица, Победа со „шестка“ за Осогово!

ВМФЛ – ИСТОК: Пеле го реши дербито во Струмица, Победа со „шестка“ за Осогово!

Денес како од ВМФЛ – ЗАПАД, се играа натпревари и на Истокот.

Дербито се играше во Струмица каде што тимот на Каменица Саса успеа да слави против Беласица со голот на новото засилување за Каменица Саса, Дарко Алексовски – Пеле.

Пред прилепчани Победа ја оправда фаворитската улога и го прегази Осогово со 3:0. Два гола постигнаа Спирковски и Бошевски, по еден Најдов и Јошевски.

Минимална победа забележа Кит-Го кој се врати дома во Пехчево против Кожуф. Натпреварот беше решен во самиот финиш со голот на Ангелов. ТИМ Локомотива исто така дојде до минимална победа против Братство.

Фото: Кит-Го Пехчево

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Тричковски после 200 натпревари за АЕК: Ова е мој втор дом, ќе направам се да дојдеме до титула!

Поранешниот македонски репрезентативец, Иван Тричковски на убав начин го прослави новиот д…