Дома Фудбал Италија Влаховиќ се огласи и стави крај на шпекулациите за неговата иднина

Влаховиќ се огласи и стави крај на шпекулациите за неговата иднина

Подолг период се шпекулира за иднината на спрскиот напаѓач од редовите на Јувентус, Душан Влаховиќ, но сега напаѓачот истакна дека сака да остане во Торино.

Влаховиќ се поврзуваше со Реал, Арсенал и Челзи, но сега во разговор за „Газета дело спорт“, Србинот истакна дека во моментов се преогвара за продолжување на соработката.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


„Дел сум од еден од најважните клубови во светот и навистина сум горд поради тоа. Токму затоа и понатаму се гледам себеси само тука. Имам уште две години одговорот и мојот агент веќе разговара со Јувентус. Среќен сум што сум тука и сигурно сакам продолжување на договорот“, отворено истакна Влаховиќ.

Во овој момент Влаховиќ во Торино заработува десет милиони евра, а со новиот договор таа би можела да биде повисока.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…