Дома Трансфер зона Влаховиќ се договори со Баерн Минхен

Влаховиќ се договори со Баерн Минхен


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Главна трансфер цел на Баерн Минхен на лето ќе биде Душан Влаховиќ, пренесуваат германските медиуми.

Српскиот напаѓач не се снаоѓа баш најдобро во Јувентус, и сака да ја промени средината, а и „бјанконерите“ се спремни да го продадат ова лето.

Баерн е во потрага по врвен напаѓач и веќе постигнале договор со Влаховиќ, кој е спремен да се пресели во Минхен.

Србинот на „Алијанц Арена“ ќе заработува 8 милиони евра по сезона, а Јувентус за неговата слобода бара 80 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…