Дома Македонски спорт Мак ракомет Вкупно со 95 примени гола, Кумановки се простија од Челинџ Купот

Вкупно со 95 примени гола, Кумановки се простија од Челинџ Купот

0

Во рамки на Челинџ Купот, Кумановки доживеаа нов убедлив пораз во Лублин.

Кумановски на гостувањето беа поразени со 41:18 и со тоа се простија од Челинџ Купот.

Уште на првиот меч се беше јасно. Перла Лублин во тој дуел славеше со огромни 54:13.

Ова како што потсетивме беше последен меч за Кумановски, а Лублин од Полска заслужено минува во четвртата фаза.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Вардар како „супермаркет“ и Марсениќ пред заминување!?

Продолжуваат шпекулациите за распродажбата во македонскиот и европскиот ракометен шампион …