Дома Фудбал Останато Виљаш – Боаш вмешан во голем скандал со дpoга!

Виљаш – Боаш вмешан во голем скандал со дpoга!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Португалскиот тренер Андре Виљаш Боаш е вмешан во скандал со дpога, а полицијата отворила истрага.

Имено, бил испратен коверт во кој имало xaшиш, a eдна од адресите била онаа на португалскиот стратег.

Полицијата смета дека Боаш не е дел од ова туку дека некој прави скандал со неговото име.

Причините за кои се шпекулира дека му се мести скандалот се политички.

Во едно интервју пред извесно време изјави дека би се кандидирал за градоначалник на Порто во 2024 година.

Кариерата како тренер Боаш ја започна во Академика и Порто, потоа беше тренер на Челзи, Тотенхем, Зенит, Шангај СИПГ и Марсеј. Во овој момент е без клуб и очигледно се насочува кон политиката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јокиќ со нов фантастичен трипл-дабл во победата на Денвер 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпре…